İğneli Epilasyon

İĞNELİ EPİLASYON NEDİR ?

İğneli epilasyon, kılları tamamen yok etme işlemidir. En iyi sonuç alınan epilasyon türüdür. En iyi sonuç alınan evre ‘anajen’ evresidir. Anajen cımbızla tutulabilecek uzunluğa gelen kıl evresidir. Bu evrede yapılan iğneli epilasyon en iyi sonucu vermektedir.

İğneli epilasyon yaptırmadan önce eğer kuru bir cilde sahipseniz, yapılacak olan bölgeye peeling yapmalısınız. Böylece daha acısız bir uygulama geçirirsiniz. Epilasyonda tek kullanımlık iğneler tercih edilmelidir. Metal alerjisi olan kişilerde ise altın veya gümüş iğneler kullanılır. Kullanılan iğnenin kişiye özel yani tek kullanımlık olması çok önemlidir. Çünkü başkasının iğnesi sizde lekeler, cilt hastalıkları gibi hastalıklara neden olabilir.

İĞNELİ EPİLASYON KİMLERE YAPILMAZ

İğneli epilasyon, hamilelere, epilepsi hastalarına, kalp pili taşıyanlara, açık yarası bulunan kişilere, ameliyat geçirmiş kişilere ameliyattan sonraki ilk 3 ayda yapılmamalıdır. Ayrıca adet döneminde, adet döneminden önceki 2-3 gün içersinde yapılmamalıdır. Çünkü bu süre zarfında can fazla duyarlıdır ve acır. Göğüş çevresine, kaşa, göbeğe uygulanmamalıdır. Bunlar vücudumuzun en hassas yerleridir. Uygulandıkları halde kalıcı kızarıklık, lekelenmelere yol açabilir.

 

İĞNELİ EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ

  • Uygulamadan birkaç saat içinde kaybolan kızarıklıklar (nadiren kızarıklıkların kaybolması 1 günden fazla zaman alabilir
  • Tedavi edilen alan üzerinde kırmızı noktalar (genellikle sadece birkaç gün sonra kaybolurlar)
  • Nadiren uygulama alanında küçük kabuklar oluşabilir (genellikle 1 hafta içinde düşerler)
  • Lokal şişlikler (Çoğu insanda bunlar sivrisinek ısırığı gibi bir görüntü oluştursada nadiren iğneli epilasyona karşı aşırı reaksiyon gösteren insanlarda ciltte büyük çıkıntılara sebep olabilir
  • Akne döküntülerini (genellikle deri duyarlılığından kaynaklanan ve bir hafta içinde kaybolur)
  • Cilt kuruluğu (bazen iğneli epilasyon sonrası cilt kuruyabilir. Basit bir nemlendirici ile bu sorunu üstesinden gelmek mümkündür.)

Kıllarınızdan kurtulmak için Lazer Epilasyon Uygulamalarımız hakkında bilgi alın.