Hydrafacial

Hydrafacial nedir, Ne için kullanılır ?

Hydrafacial  şu anda en popüler ofis içi yüz bakımlarından biridir. Bilmeyenler için HydraFacial ; gözeneklerinizi temizleyen ve cildinizi nemlendiren, tıbbi sınıf bir yüzey yenileme uygulamasıdır. Ülke genelinde lisanslı tıbbi profesyonel tesislerinde veya sertifikalı bir HydraFacial estetisyeninin bulunduğu yerlerde sunulmaktadır. Dört aşamalı bakım, cilde HydraPeel Tip, kalem benzeri cihazla gözeneklere aşılanmış serumlar ile temizlik, peeling, özütleme ve nemlendirme içerir.

Los Angeles’ta bir kurulda dermatolog olan Dr. Anna Guanche , “HydraFacial ölü deri hücrelerini emme yoluyla uzaklaştırıyor ve aynı zamanda cildi nemlendirici serumlarla besliyor” diyor . “Serumlar yaşlanma karşıtı ve antioksidan özelliklere sahiptir ve hastaların özel ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlanmıştır.”

TEDAVİ NASIL YAPILIYOR ? 

HydraFacial işlemi, ölü cilt hücrelerini ve ciltteki fazla sebumu atark temizlemeye başlar. Daha sonra, gözenekleri tıkayan kir ve yağı kırmak için cilde salisilik ve glikolik asitlerin bir karışımı uygulanır. Daha sonra HydraPeel Tip, cilde aynı anda nemlendirici, dolgun ve besleyici serumları uygularken siyah noktaları, kiri, yağı ve safsızlıkları gidermek için kullanılır.

TEDAVİ CİLTİNİZ İÇİN NE YAPAR ?

HyraFacial uygulaması, cildinizi birçok şekilde iyileştirebilir. Pek çok faydası daha sulu, parlak, dolgun ve berrak bir ten içerir. Ayrıca yaşlanma belirtilerini de iyileştirebilir. Tedavi ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır, sertliği arttırır, tonu, dokuyu ve kahverengi lekeleri azaltır, ayrıca genişlemiş gözenekleri azaltır.

YAN ETKİLER NELERDİR ?

HydraFacial’ın bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri, minimal yan etki olmaması ve aslında işlem dışı kalma süresi gerektirmemesidir. New York’ta yaşayan ve Marmur Metamorphosis’in kurucusu olan dermatolog Dr. Ellen Marmur,  tedaviden hemen sonra biraz kızarıklık beklediğini, ancak derhal azalacağını söylüyor.

Dr. Marmur, “Tedaviyi takiben cildinizin dinlenmesini ve yüzün tüm faydalarını gün boyunca bekletmesini isteyeceksiniz” diyor. “Ertesi sabah makyaj yapabilir ve normal rutininize devam edebilirsiniz.”

Guanche, risklerin düşük olduğunu kabul eder, ancak reaktif cildiniz varsa özelleştirilmiş serumlarda tahriş olabileceği konusunda uyarır.

Kimler Hydrafacial Yaptırabilir ?

Herkes! HydraFacial’ın en büyük çekimlerinden biri, tedavinin neredeyse her yaş ve cilt tipine uygun olması – birkaç istisna için tasarruf sağlamasıdır.

Marmur, “Bu tedavi sivilceleri olan gençlere, sivilceleri, kırışıklıkları ve hiper pigmentasyona sahip yetişkinler ve güneş hasarı olan yaşlı hastalar ve hatta lapa lapa kanserli lekeler (daha ciddi tedavilerin bir parçası olarak) için güzel,” diyor. “Birçok cilt tipine faydalı olmasına rağmen, aktif döküntüleri, güneş yanıkları veya rosacea ile hamile hastalarla birlikte olanlar bu tedaviden kaçınmalıdır.”

Hydrafacial Nezaman Yapılır ?

HydraFacial’ı takiben cildiniz nemli ve ışıltılı görünse de, tedavi hızlı bir düzeltme değildir. Cildin zaman içindeki görünümünü iyileştirmek için tasarlanmıştır. Bu etkileri diğer cilt bakımlarından daha uzun ömürlüdür. Her dört ila altı haftada bir HydraFacial uygulaması yapılmasını önerilir.

HydroFacial’ı Botox veya microblading gibi diğer invazif olmayan prosedürlerle birlikte alırken, yüz bakımına başlamadan önce bu tedavilerin yan etkilerini ve duruş sürelerini dikkate almak önemlidir.

HydraFacial’ı ayrıca Botox, microblading, dolgu maddeleri alırken de alabilirsiniz. “Ancak, bu diğer prosedürlerin yerine geçmiyor, çünkü farklı cilt bakımı ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Hastalar Botoks tedavisinden sonra yatmaması gerektiğinden, HydraFacial Botoks ÖNCE yapılmalıdır.”

Yaşlanma veya donukluk gibi kişisel cilt bakımınızı özellikle hedeflemek için tedavi sırasında kullanılan serumları değiştirebilirsiniz. Daha da iyisi, dermatolog ve estetisyen LED ışık maskeleri gibi ek tedavi eklentileri sunabilir.

Ma Belle Güzellik Salonunda hastalarımızın cilt tipinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde LED maskelerini kullanıyoruz. “Örneğin, mavi LED akne bakterilerini yok eder ve kırılmaları iyileştirmek ve azaltmak için çalışır. Kırmızı (ve Yeşil) LED’ler, kırışıklık azaltma ve cildin gençleşmesine yardımcı olur.”

Diğer cilt bakımlarımız için sayfayı ziyeret ediniz.