Dermapen

DERMAPEN NEDİR

Dermapen; Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmaya yarar. Cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilen bir yöntemdir.

Bu yöntem, 2012 yılında ABD’de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçildi. Dermapen tedavi sistemi, cilt gençleştirme dışında akne ve suçiçeği izlerinin, çatlakların ve cerrahi sonrası izlerinin belirginliğini azaltıyor. Dermapen, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntem. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali. 

Dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyor. Yöntem tüm deri tipleri için uygun ve ince olduğu için pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor.

Dermapen Yöntemi Nasıl Uygulanıyor

Uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizleniyor ve cilt dezenfekte ediliyor.

Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanıyor.

Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetikleniyor.

İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi uygulanıyor. Yaklaşık 30-40 dakika süren  işlem ile cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanıyor ve kan dolaşımı artırılıyor.

4 hafta ara ile minimum 4 seans olarak önerilen bu yöntem, uzman tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanabiliyor

Dermapen Hakkında

Dermapen, cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları gibi pek çok dermotolojik sorunun tedavisinde kullanılabiliyor.

  • Bu yöntemde geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak ısı hasarı yani yanık oluşturmadan, derinin kıymetli üst tabakasını soymadan, tahriş etmeden cilt derinden uyarılarak yenilenmesi sağlanıyor.
  • Cildin üst tabakası hasar görmediği için yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabiliyor.
  • Dizaynı, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgeleri tedavi edilebiliyor.
  • İşlem sonrası leke ya da iz oluşma riski bulunmadığından tüm cilt tiplerinde uygulanabiliyor.
  • Tüm deri tipleri için uygundur
  • Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatiftir.
  • Derinin en ince olduğu ve pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Dermapen uygulaması ve dermapen fiyatlarıyla ilgili merak ettikleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Cildinize önem veriyorsanız cilt bakımlarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz